top of page

OPOLSKIE

tlo dlugie_Obszar roboczy 1 kopia 7 copy 16.png
Dom Charbielin.JPG
1

DOM CHARBIELIN

DANE TELEADRESOWE

Charbielin 91 48-340 Charbielin

REGION

Opolskie

WIELKOŚĆ WINNICY

27 ha

WIELKOŚĆ PRODUKCJI 

100 tys. butelek rocznie

SZCZEPY

Souvignier Gris, Riesling, Chardonnay, Pinot Noir, , Muscaris, Johanniter

ENOTURYSTYKA

Tak. Możliwość zwiedzania winnicy i winiarni. Goście indywidualni jak i grupy zorganizowane. Sklep czynny codziennie.

WŁAŚCICIELE

Jesteśmy spółdzielnią

O SOBIE

Dom Charbielin to jeden z największych producentów wina w Polsce. Winnica zlokalizowana jest u podnóża Biskupiej Kopy, najwyższego szczytu Gór Opawskich. Dom Charbielin skupia się głównie na białych odmianach (80% nasadzeń), m.in. souvignier gris, riesling, chardonnay, muscaris i johanniter. Winnica prowadzona jest w kulturze ekologicznej. W winiarni powstają głównie wina spokojne i musujące.

Dom Charbielin jest spółdzielnią, gdzie zespół, ludzie i ich kompetencje są najważniejsze. Grono właścicieli (Stanisław Grocholski, Jarosław Grocholski i Tomasz Kwinta) uzupełniają m.in. Tomasz Kasicki (winoogrodnik), Mateusz Grocholski (enolog), Aleksandra Grocholska (manager Domu Charbielin) i Marian Wiktorski (dyrektor handlowy).

Dla gości przygotowana jest rozbudowana oferta enoturystyczna. Ścieżka edukacyjna, zwiedzanie winiarni, winnicy i nie inaczej… degustacja wina. W okolicy znaleźć można również wiele atrakcji. Stadninę koni, szlaki turystyczne pogórza opawskiego, szlaki rowerowe i rozbudowaną bazę noclegową. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie domcharbielin.pl

Dom Charbielin to miejsce z dobrą energią – gdzie praca daje dobre owoce, gdzie rodzą się dobre rzeczy.

bottom of page