top of page

ŚWIĘTOKRZYSKIE

dobre sandomierska.jpg
27

SANDOMIERSKA

DANE TELEADRESOWE 

Góry Wysokie 136, 

27-620 Dwikozy 

marceli@winnicasandomierska.pl 

  

REGION 

Świętokrzyskie, Sandomierski 

  

WIELKOŚĆ WINNICY 

3 ha 

  

WIELKOŚĆ PRODUKCJI  

20 tys. butelek rocznie 

  

SZCZEPY 

Muscaris, Regent, Zweigelt, Riesling, Solaris 

  

ENOTURYSTYKA 

Zwiedzanie winnicy, noclegi, imprezy firmowe 

  

WŁAŚCICIELE 

Monika i Marceli Małkiewiczowie 

  

O SOBIE 

Jesteśmy spadkobiercami rodzinnej tradycji winiarskiej z lat 30 tych. Nasi przodkowie zajmowali się uprawą winorośli oraz produkcją win gronowych na ziemi sandomierskiej. Od 2003 roku odtwarzamy rodzinną historię na nowo.Posiadamy profesjonalne wykształcenie winiarskie, które pozwoliło nam założyć winnice oraz winiarnie. 

nobilis8.JPG
28

NOBILIS

DANE TELEADRESOWE

Winnica Nobilis, Faliszowice 52, 27-650 Samborzec, 501-095-595, 602-777-117; email: winnicanobilis@op.pl

REGION

Sandomierski Region Winiarski

WIELKOŚĆ WINNICY

(w hektarach): 0,7 ha

WIELKOŚĆ PRODUKCJI 

(w butelkach rocznie):

3,5 tys. butelek

SZCZEPY

(główne odmiany):

Solaris, Muskat, Seyval Blanc, Pinot Blanc, Regent, Rondo, Zweigelt, Cabernet Cortis

ENOTURYSTYKA

Oferujemy zwiedzanie winnicy i degustację win

WŁAŚCICIELE

Magdalena i Grzegorz Kapłan

O SOBIE

Winnica Nobilis została założona w 2001 roku w sercu Ziemi Sandomierskiej, 13 km od Królewskiego Miasta Sandomierz. Obecnie zajmuje powierzchnię 0,7 ha i zachowuje charakter rodzinny, któremu sami nadajemy kształt,  począwszy od dbałości o każdym najmniejszy szczegół w uprawie po produkt końcowy. 

Nasze wina są odzwierciedleniem naszej pasji, duszy oraz ciężkiej pracy i troski o każdym najdrobniejszy element. Swoją aromatyczność i mineralność zawdzięczają miejscowemu terroir,w tym glebom o podłożu lessowym. Tworzymy wina, które łączą w sobie zarówno nasze doświadczenia jak i nowoczesne trendy winiarskie. Jesteśmy skierowani do klientów o wysokich wymaganiach co do charakteru, budowy i jakości wina gronowego, dlatego osobiście uczestniczymy we wszystkich etapach produkcji. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie klientów, którzy wracają i wspierają nas w naszej winiarskiej przygodzie pełnej entuzjazmu i pasji do wina.

terra.jpeg
26

TERRA

DANE TELEADRESOWE 

Winnica TERRA, 

Malice Kościelne 22, 

27-540 Lipnik www.winnicaterra.pl 

  

REGION 

Świętokrzyskie, Dolina Opatówki 

  

WIELKOŚĆ WINNICY 

4,15 ha 

  

WIELKOŚĆ PRODUKCJI  

15 tys. butelek rocznie 

  

SZCZEPY 

Seyval Blanc, Solaris, Hibernal, Johanniter, Muscaris, Rondo, Regent, Cabernet Cortis 

  

ENOTURYSTYKA 

Zwiedzanie winnicy i winiarni połączone z degustacją win. W ofercie lunche, obiady, kolacje, eventy prywatne i służbowe. 

  

WŁAŚCICIELE 

Michał Zieliński, Maciek Glinka 

  

O SOBIE 

Już sami nie pamiętamy kiedy zaczęliśmy odwiedzać i zwiedzać winnice w Europie i na świecie. Pomysł na naszą własną zrodził się w Urugwaju, gdzie znajomi winiarze zapoznawali nas ze swoją winnicą i produkcją wina. Tamtejsze, kilkuhektarowe winnice, miały w sobie tyle uroku, że postanowiliśmy przenieść, choć w części, ich klimat do Polski. 

Pierwsze sadzonki posadziliśmy w roku 2014. Obecnie na obszarze 4,15 ha uprawiamy blisko 20 tys. krzewów winorośli. Na winnicy większość prac wykonywana jest ręcznie, by mieć pełną kontrolę nad uprawą i rozwojem winorośli oraz gron. 

dobre nad Jarem.jpg
29

NAD JAREM

DANE TELEADRESOWE

Winnica Nad Jarem

Sylwia Paciura

Złota 161A

Tel: 668 101 448, 509 327 327

www.winnicanadjarem.pl

 

REGION

Dolnośląskie

WIELKOŚĆ WINNICY

1 ha

WIELKOŚĆ PRODUKCJI 

Brak danych

SZCZEPY

Brak danych

ENOTURYSTYKA

Chętnie przyjmują i oprowadzają turystów po tym magicznym miejscu, które stworzyli od podstaw.

WŁAŚCICIELE

Sylwia i Mateusz Paciura

O SOBIE

Winnica Nad Jarem to hektarowa winnica Sylwii i Mateusza Paciura.  Od 2009 roku góruje na południowym stoku z przepięknym widokiem na dolinę rzeki Koprzywianki  i Wisły. Winnica, jako druga w regionie zaczęła wprowadzać swoje oryginalne wina do sprzedaży. Właściciele produkują wina białe, czerwone i różowe, od wytrawnych po półsłodkie. Winiarstwo wciągnęło ich do tego stopnia, że postanowili powrócić z  Kielc  w swoje rodzinne strony, by móc w pełni zająć się swoją pasją. Większość prac na winnicy i w piwnicy Sylwia i Mateusz wykonują sami, pochylając się nad każdym krzewem, a w produkcji wina pragną odzwierciedlić charakter szczepów i wyjątkowość siedliska. Chętnie przyjmują i oprowadzają turystów po tym magicznym miejscu, które stworzyli od podstaw.

dobre_płochockich.jpg
25

PŁOCHOCKICH

DANE TELEADRESOWE 

Winnica Płochockich Barbara Płochocka 

Daromin 2 

27-612 Wilczyce 

  

REGION 

Świętokrzyskie, Sandomierski 

  

WIELKOŚĆ WINNICY 

5 ha 

  

WIELKOŚĆ PRODUKCJI  

30 tys. butelek 

  

SZCZEPY 

Seyval blanc, hibernal, riesling, Johaniter, Pinot Noir, Zweigelt, Regent, Marechal Foch 

  

ENOTURYSTYKA 

Posiadamy bazę noclegowa: 4 pokoje dwuosobowe, apartament 4-osobowy oraz apartament 2-osobowy czynne w okresie maj-wrzesień. 

Prowadzimy degustacje dla grup zorganizowanych jak również gości indywidualnych również w okresie maj-wrzesień. 

  

WŁAŚCICIELE 

Barbara i Marcin Płochoccy 

  

O SOBIE 

W czasach młodości byliśmy związani z rolnictwem zarówno wykształceniem - obydwoje ukończyliśmy Technikum Ogrodnicze, później studia na kierunkach ochrona środowiska (Basia) i rolnictwo (Marcin) - jak i zamiłowaniem i kilkuletnią praktyką w zawodzie. W kolejnych latach zajęliśmy się zawodowo innymi sprawami, zupełnie niezwiązanymi z rolnictwem. Niemniej jakiś sentyment do ziemi i do uprawy pozostał, wskutek którego w pewnej chwili zaczęliśmy szukać działki lub małego gospodarstwa do kupienia. Pierwsza winnica "doświadczalna" została posadzona na Podkarpaciu jednak odległość od miejsca zamieszkania była zbyt duża i zdecydowaliśmy o zakupie ziemi pod winnice bliżej. Wybór padł na okolice Sandomierza. Tam posadziliśmy pierwsze krzewy w roku 2005. 10 lat jeździliśmy łącząc pracę zawodową z budowaniem winnicy i winiarni. Od roku 2013 zajmujemy się wyłącznie winnicą i produkcją wina. 

bottom of page